Modern Asma Tavanlar

En Modern Asma Tavan modelleri yenilikçi mimari anlayışı ve uygun fiyatlarla birleşiyor.

Sprey Poliüretan Köpük

Sprey Poliüretan Köpük

Sprey Poliüretan Köpükler de kendi aralarında çeşitlere ayrılırlar sırasıyla hepsini anlatmak gerekirse ilk olarak inşaat köpüklerinden başlayabiliriz. Poliüretan inşaat köpükleri büyük boşlukları doldurmak ve izolasyon sağlamak için kullanılır. Aynı zamanda mükemmel yapıştırıcılardır.

Fazla genleştiği için daha çok dolgu ve izolasyonda kullanılır. Genellikle 500ml. 700ml, 750ml.lik kartuşlarda satılır. İyi bir poliüretan köpük çabuk kurur, iyi genleşir, genleşirken şekli düzgün olur. Genel Kullanım Alanları: Kapı ve pencere kasalarının montajı ve sabitlenmesinde, elektrik aksamlarının izolasyonunda sıcak ve soğuk su borularının izolasyonunda, büyük çatlak, delik ve boşlukların doldurulmasında kullanılır.

Genel Teknik Özellikleri: Genellikle her şeye yapışır. (Polietilen, Polipropülen, Silikon, Teflon hariç) Sertleşme 8-10 dakikada başlar, yaklaşık 1 saat sonra sertleşir. Sertleşen köpük kesilebilir, zımpara yapılabilir, harç sürülebilir, boyanabilir. Hava koşullarına ve buhara dayanıklıdır. Kolay tutuşabilir, parlayıcıdır. Yaklaşık -40 ile +90 derece ısıya dayanıklıdır. Ortalama raf ömürleri 1 yıl ile 2 yıl arasıdır. Ortamın nemi ile sertleşir.

Kullanım Şekli: Uygulanacak yüzey toz, kir ve yağdan arındırılmış olmalıdır. Uygulanacak yüzeyi su ile bir miktar ıslatırsanız daha hızlı kurur. Uygulamadan önce kartuş 1-2 dakika iyice sallanmalıdır. Sıkma işlemi kartuş baş aşağı çevrilerek yapılır. Tekrar kullanmak için dik durumda bir kez sıkılmalı ve kurumadan borusu ve iç sibobu tel ile temizlenmelidir. Uygulama yaparken sıkılan köpüğün genleşme payı hesaplanarak boşluğu tam doldurmamak gerekir. Taşan köpük ise kuruyunca kesilir. Poliüretan Köpük Nasıl Temizlenir? Poliüretan köpüğü temizlemenin en kolay yolu kurumadan temizlemektir. Bu iş için özel poliüretan inşaat köpüğü temizleyicileri vardır. Ayrıca boya ve vernik sökücü sprey ve aseton iyi birer alternatif olabilir. Sertleşmiş köpüğü ise mekanik yolla yani kazıyarak temizlemek gerekir.

poliüretan köpük fiyat, poliüretan köpük uygulama, poliüretan köpük izolasyon, poliüretan köpük nedir, poliüretan köpük sprey, sista poliüretan köpük, poliüretan köpük makinası, poliüretan köpük nasıl temizlenir

asmatavan

Şu ana kadar 1 yorum

john wick Yayın tarihi18:35 - 10 Aralık 2020

Your method of describing all in this article is genuinely good, every one can simply understand it, Thanks a lot. Valaree Gustavo Sturrock

Open chat
Yardımcı olmamı ister misiniz ?